Hliníkový propeller 3x7 3/8x5 3/8

2 102 Kč

58110-97JA0-019

Novinka

Hliníkový propeller pro závěsné lodní motory s označením DF2.5.

Přidat na seznam přání

Materiál Počet listů Průměr [palce] Stoupání [palce] Rotace Popis Číslo dílu
Hliník 3 7 3/8 5 3/8 RR   58110-97JA0-019

 

Správná volba lodního šroubu je velmi důležitá pro celkové výkony vašich člunů. Zrychlení, rychlost, spotřeba, stabilita a otáčky motoru jsou důsledkem zvoleného lodního šroubu. Požadavky na provoz a jeho podmínky ovlivňují, jaký design, materiál a stoupání propelleru je třeba zvolit, aby byly naplněny vaše individuální potřeby. Váš dealer Suzuki vám může pomoci zvolit správný propeller, pokud si nejste volbou jisti.

Stoupání
Stoupání je definováno jako teoretický dopředný pohyb lodního šroubu během jedné otáčky – za předpokladu, že neexistuje žádné „prokluzování“ mezi listem lodního šroubu a vodou. U většiny lodí existuje prokluzování, takže ujetá vzdálenost je menší než výpočtové stoupání. Velikost prokluzování je u každé lodi jiná. Stoupání je druhé číslo uváděné v popisu lodního šroubu.

Čím nižší je stoupání, tím větší má motor proti vodě sílu v tahu a nižší maximální rychlost při určitých otáčkách. Čím vyšší je stoupání, tím je pomalejší zrychlení, ale vyšší maximální rychlost. Ideálním stavem je, když má lodní šroub takové stoupání, abyste se dostali při plně otevřené škrticí klapce cca 200 otáček pod maximum, tedy pod omezovač. Při snížení stoupání o jeden palec se zvýší otáčky při plně otevřené škrticí klapce přibližně o 150 - 200 otáček.

Důrazně doporučujeme používat zásadně originální lodní šrouby určené výrobcem přímo pro daný model lodního motoru. Nekvalitní, například špatně vyvážený či vystředěný lodní šroub může poškodit převodovku vašeho motoru!

Model DF2.5
Typ A520
Materiál přibaleného lodního šroubu Aluminum
Počet listů přibaleného lodního šroubu 3
Průměr přibaleného lodního šroubu 7 3/8
Stoupání přibaleného lodního šroubu 5 3/8
Rotace RR

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Hliníkový propeller 3x7 3/8x5 3/8

Hliníkový propeller 3x7 3/8x5 3/8

Hliníkový propeller pro závěsné lodní motory s označením DF2.5.

Napsat recenzi