Trio nových motorů DF4A, DF5A a DF6A

Na výstavě Boot Düsseldorf 2016 byly představené zbrusu nové – lehčí a snadno přenosné - modely Suzuki DF4A, DF5A a DF6A. Klíčovými benefitypro uživatele bude jejich nízká hmotnost, snadný a tichý běh, změna designu pro snadnější přenositelnost a možnost uložení motoru na tři strany (levá, pravá a přední část motoru). Zároveň byla změněna barva, která je lesklejší a hlubší.

Suzuki DF6A_E01_1.jpgstorage.png

Díky kompaktnímu designu a suché hmotnosti pouhých 23,5 kg (v provedení s krátkou nohou) budou tyto motory jistě velmi populární. kombinace nízké hmotnosti a dvou madel značně usnadní přenášení a montáž motoru. Skladování a převoz těchto motorů budou zjednodušeny možností uložit motor na tři strany bez obav o únik motorového oleje. Nový systém nuceného oběhu oleje doplněný o olejový filtr rovněž zajišťuje lepší mazání a delší životnost a spolehlivost. Palivo z vestavěné nádrže je dopravováno do karburátoru samotíží. Na vedení od externí nádrže je uvnitř motoru zpětný ventil, který zajistí snadné nastartování i po odpojení a opětovném připojení externí nádrže po delší době. Startér má malý odpor a k jeho ručnímu použití není třeba nadměrné síly.

Zásadním bodem, kterému se inženýři Suzuki také věnovali, je klidný a vyrovnaný běh motoru. Toho je docíleno mírným odsazením klikového hřídele od osy válce, díky čemuž má píst ve válci menší třecí odpor, a to eliminuje vibrace. Dalším vylepšením je izolování píny od vibrací motoru pružným uložením, díky kterému vibrace motoru méně ucítíte na ruce.

Novinky budou dostupné na podzim 2016, ceny zatím nebyly ohlášeny.

Technické parametry

Typ motoru Čtyřtakt, DOHC
Příprava paliva Karburátor
Doporučená výška zrcadla S: 381 mm
L: 508 mm
Startér Ruční
Palivová nádrž Vestavěná 1,2 l
Suchá hmotnost S: 23,5 kg
L: 24,5 kg
Počet válců: 1
Zdvihový objem 138 ccm
Vrtání x zdvih 60,4 mm x 48 mm
Max. výkon 4,42 kW (6 HP)/5250 rpm
3,68 kW (5 HP)/5000 rpm
2,94 kW (4 HP)/4500 rpm
Olejová náplň 0,7 l
Zapalování Digitální CDI
Alternátor 12V 5A (volitelný, za příplatek)
Trim Manuální
Řazení F-N-R